Obchodní podmínky

Obchodní podmínky e-shopu AustriaWein s.r.o.

I. Úvod

Níže uvedené obchodní podmínky shrnují a upravují vzájemný obchodní vztah, práva, povinnosti a pravidla mezi zákazníkem (kupujícím) a provozovatelem (prodávajícím) e-shopu, kterým je společnost AustriaWein s.r.o., IČO 25146548, DIČ CZ25146548 se sídlem Hrusická 2514/10, Praha 4.

Kupující uzavřením závazné objednávky zároveň stvrzuje, že akceptuje tyto obchodní podmínky společnosti.

II. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

Objednávku může kupující uskutečnit prostřednictvím e-shopu, mailem na adrese tuma@austriawein.cz, SMS zprávou, popř. telefonicky na čísle +420 775 03 02 03. Objednávka je návrhem kupní smlouvy a stává se závaznou po odsouhlasení ze strany prodávajícího.

Při formulaci objednávky na e-shopu je nezbytné řádně vyplnit veškeré údaje v objednávkovém formuláři.

Vyplněním registračního formuláře či objednávky při objednání v e-shopu, dává kupující prodávajícímu souhlas ke shromažďování a uchovávání osobních údajů o kupujícím a jeho nákupech.

Odesláním objednávky produktů obsahujících alkohol zároveň kupující prohlašuje, že je osobou starší 18ti let.

III. Platební a dodací podmínky 

a) Ceny uvedené na internetových stránkách jsou aktuální a platné v okamžiku vytvoření objednávky a závazné pro danou objednávku. Všechny ceny uváděné na internetu jsou včetně DPH a jsou koncovými cenami pro zákazníka. K ceně bude připočtena částka za dopravu a balné dle podmínek uvedených níže. Minimální výše objednávky není stanovena.

b) Doručení - sazebník doručení:

Při objednávce nad 5000,- Kč (vč.DPH) nebude dopravné a balné účtováno. Při objednávce nižší než 5000,- Kč bude účtováno dopravné a balné podle sazebníku doručení:

Způsob doručení Přepravce/výdejní místo Cena přepravy vč.DPH Dobírka
Osobní odběr Sklad, Ohradní1439/61a, Praha 4
Po osobní dohodě.
0,-Kč 0,-Kč
Osobní odběr Uloženka.cz Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové 50,-Kč 20,-Kč
Rozvoz celá ČR Toptrans Do 12 lahví 190,-Kč
nad 12 lahví 250,-Kč
50,-Kč
Rozvoz Praha AustriaWein 200,-Kč 0,-Kč
 

c) Způsoby platby:

Hotově, při převzetí na výdejním místě společnosti, nebo při rozvozu po Praze.
Dobírkou, při převzetí zboží od dopravce Toptrans – poplatek 50,- Kč.
Dobírkou, při převzetí zboží od Uloženka.cz.
Převodem na účet společnosti č.: 2200292529/2010 vedený u Fio banka a.s.

d) dodací lhůty:

Obvyklá dodací lhůta v Praze jsou 1-2dny, prostřednictvím Toptrans po celé ČR 2-3dny, po potvrzení objednávky prodávajícím, popř. dle individuální domluvy osobním rozvozem.

IV. Reklamace 

Reklamovat je možné zboží, které bylo doručeno rozbité či poškozené, a zákazník ho tedy od dopravce nepřevezme. Pokud zákazník zjistí závadu až po převzetí je povinen informovat o ní telefonicky či písemně prodávajícího. Prodávající si v tomto případě vyhrazuje právo na převzetí rozbitých či poškozených lahví. Jako důkaz po vymáhání škody po přepravcích může posloužit také vámi pořízená fotodokumentace. Poškozené zboží bude v tomto případě zákazníkovi v plné výši nahrazeno na náklady prodávajícího.

Důvodem reklamace není uvedený ročník na lahvi. Ročníky uvedené na e-shopu mají pouze informační charakter, jelikož jsou kontinuálně nahrazovány vinaři dle aktuálního ročníku.

Pokud je vada zjištěna až po otevření, je nutné víno uchovat v originální lahvi a opětovně uzavřít původní zátkou. Podmínkou je, že láhev musí obsahovat ještě 3/4 původního vína. Poté je nutné neprodleně kontaktovat prodávajícího k posouzení oprávněnosti reklamace.

Pokud omylem obdržíte jiné víno, než jste si objednali, kontaktujte nás a my chybu v co nejkratší lhůtě napravíme.

Po dodání neručí prodávající za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka.

V. Odstoupení od kupní smlouvy - zákazník 

Dle zákona 367/2000 odst. 6 novely Občanského zákoníku má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Zboží může vrátit prodávajícímu pouze v původním obalu, bez známek poškození, opotřebení nebo užívání (rozhodující je datum odeslání).

Po obdržení vráceného zboží za výše uvedených podmínek prodávající obratem vrátí zákazníkovi odpovídající částku předem dohodnutým způsobem. Zboží nelze poslat zpět na dobírku. Taková zásilka nebude prodávajícím převzata.

VI. Odstoupení od kupní smlouvy - prodávající

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku, pokud má pochybnost o skutečné identitě kupujícího, také v případě, že zboží již není možné zajistit nebo když dodavatel změní výrazně cenu oproti ceně uvedené v nabídce.

VII. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí v uvedeném rozsahu a znění na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím.

Odesláním elektronické objednávky kupující prodávajícímu stvrzuje svůj souhlas, že bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v momentě vytvoření a odeslání objednávky.

V situacích, které neupravují tyto obchodní podmínky se řídí vztah

kupující-prodávající platným Obchodním a Občanským zákoníkem.

Veškerá data získaná od kupujících jsou uložena v databázi společnosti a slouží výhradně pro interní potřebu AustriaWein s.r.o. Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony ČR (Zákon o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb.).

Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1. 11. 2012. Prodávající si vyhrazuje právo změnit tyto obchodní podmínky bez předchozího upozornění.

Za společnost AustriaWein s.r.o. schválil Tomáš Tůma.

Vypracováno v souladu s občanským zák. č.40/1964 Sb.